Anasayfa > Aksiyon - Macera > Fetih 1453 Sansürsüz Full İndir

Fetih 1453 Sansürsüz Full İndir

Filmin İsmi: Fetih 1453

Filmin Türü: Aksiyon, Dram, Macera

Filmin Yılı: 2012 – Türkiye

IMDB: 7.9

Filmin Yönetmeni: Faruk Aksoy

Filmin Oyuncuları:  Cengiz Coşkun, Devrim Evin, Dilek Serbest, İbrahim Çelikkol, Şahika Koldemir

Filmin Süresi: 160 Dakika

Fetih 1453 Fragman İzle

Fetih 1453 Özet ve Detaylar

Tarih, aksiyon ve macera hiç bu kadar kaliteli ve açık biçimde sinema severlerle buluşmamıştı. Türk sinema tarihi açısından birçok ilkin yaşanmasını sağlayan Fetih 1453, İstanbul’un fethinin konu edildiği ve genel olarak Ulubatlı Hasan’ın hayatı ele alınarak kurgulanan Türk sinema tarihinin en yüksek bütçeli sinema filmi olarak karşımıza çıkıyor.

Yönetmen koltuğunda Türk sinemasının önemli isimlerinden biri olan Faruk Aksoy’un oturduğu Fetih 1453’ün senaryo metni yine filmin yönetmenliğini yapan Faruk Aksoy ile Atilla Engin tarafından kaleme alınmış olup, filmin hikaye kurgusu ise Türk sinemasındaki bir diğer isim olarak sayılabilecek Erkan Özkan tarafından hazırlanmıştır. Yapımcılığı çoğunlukla Faruk Aksoy tarafından üstlenilen Fetih 1453, Servet Aksoy ve Ayşe Germen’in de destekleriyle çekimleri tamamlanan Türk sinema tarihinin en çok hasılat getiren filmleri arasında yer almaktadır. Öyle ki 2012 yılının Ocak ayı itibariyle sinema salonlarında izleyiciyle buluşan Fetih 1453, gösterimine başlanan ilk günde 300 bin biletli sinema sever tarafından izlenmiş ve vizyon tarihinden itibaren üç hafta içinde ülkemizde tüm zamanların en çok izlenilen filmi olmayı başarmıştır. Buna ek olarak Fetih 1453’ün 6 milyon seyirci barajını geçmeyi başaran ilk yerli Türk yapımı olduğunu da hatırlatalım. Tüm bunların sonucunda 2012 yılının sonu itibariyle filmin toplamda 32 milyon amerikan doları (usd) hasılat elde ettiği belirtilmektedir. Fetih 1453 en az 23 ülke de gösterim yapan ilk Türk filmi olma özelliğini de taşımaktadır.

Fetih 1453’ün konusu ise, aslında İstanbul’un 29 Mayıs 1453 tarihinde fethedilmesini konu edinse de İstanbul’un fethinde Bizans surlarına sancağı ilk diken yeniçeri olarak anlatılan Ulubatlı Hasan’ın hayatı çerçevesinde, İstanbul’un fethinin detayı bir şekilde anlatıldığı bir yapımdır. Film müzikleri Benjamin Wallfisch tarafından bestelenmiş olup, film senaryosunun tarih ile paralellik göstermesi ve yapımın kalitesinin artması için Feridun Emecen, Hülya Tezcan, Massimo Farinelli, Gülgün Köroğlu ve Adem Saraç gibi çok önemli isimlerden senaryo ve kurgu açısından destek alınmış ve Fetih 1453 filminin senaryosu tarihi gerçekleri olduğu gibi yansıtacak şekilde izleyiciye aktarılmaya çalışılmıştır.

Fetih 1453’ün oyuncu kadrosu ise birçok önemli ve başarılı isimden meydana gelmektedir, bu isimlerin başında Devam Evin, İbrahim Çelikkol, Dilek Serbest, Recep Aktuğ, Cengiz Çoşkun, Erden Alkan, Naci Adıgüzel, Erdoğan Aydemir, İlker Kurt, Sedat Mert, Raif Hikmet Çam, Namık Kemal Yiğittürk, Öner As, Mustafa Atilla Kunt, Yılmaz Babatürk, Faik Aksoy, Hüseyin Santur, Ali Rıza Soydan ve Yiğitcan Elmalı gelmektedir. Filmin yapım süreci toplamda otuzdört ay sürmüş, çekim süreci ise yirmidört ay sürmüştür.

Uluslararası film ve dizi değerlendirme ve arşiv sitesi olarak kabul edilen IMDB üzerinde sinema severler ve kullanıcılar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 10 puan üzerinden 6.7 puan almayı başaran Fetih 1453, özellikle tarihin gerçekliklerin yansıtılarak çok kaliteli bir şekilde anlatıldığı bir yapım olması nedeniyle çocuk veya yaşlı demeden herkesin izlemesi gereken bir filmdir.

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Fetih 1453 Filminden Kareler

Fetih 1453 Sansürsüz Full İndir

Fetih 1453 Sansürsüz Full İndir

Fetih 1453 Sansürsüz Full İndir

İndirme linkleri

» Toplam Boyut: 1.75 GB «


Yukarıdaki linkleri kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Filmin Şifresi: indirbakalim.com


Turbobitten premium alarak tüm dosyaları hızlı indirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.