Anasayfa > Aksiyon - Macera > Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz Full İndir

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz Full İndir

Filmin İsmi: Harry Potter ve Felsefe Taşı – Harry Potter and the Philosopher’s Stone

Filmin Türü: Aile, Fantastik, Macera

Filmin Yılı: 2001 – ABD, İngiltere

IMDB: 7.6

Filmin Yönetmeni:Chris Columbus

Filmin Oyuncuları: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Harris, Maggie Smith, Robbie Coltrane, John Hurt, Richard Bremmer

Filmin Süresi: 152 Dakika

Harry Potter ve Felsefe Taşı Fragman İzle

Harry Potter ve Felsefe Taşı Özet ve Detaylar

Belki de bir kitap serisinden sinemaya uyarlanan en başarılı filmlerden biri hatta serilerden olan Harry Potter serisinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı, 2001 yılında izleyicisinin karşısına çıkmış, senaryo metni Steve Kloves ve J.K. Rowling tarafından  kaleme alınmış, yönetmenliği de dönemin ünlü filmlerinden olan 1990 yapımı Evde Tek Başına gibi yapımlarda görev alan ünlü Amerikan yönetmen, senarist ve yapımcı Chris Columbus tarafından yürütülmüştür. Harry Potter Serisi 1997 yılında J.K. Rowling’in yayınlanan Harry Potter romanlarından uyarlanarak sinema filmine dönüştürülmüş ve serinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı 4 Kasım 2001’de filmin dağıtımını da üstlenen Warner Bros. Pictures ile Heyday Films ve 1492 Pictures’ın yapımcılığı ile vizyona çıkmıştır.

Muhteşem efektif sahneleri ve harika kurgusu ile bizlere sadece çocuklara hitap etmenin ötesinde tüm yaştaki bireylere sunduğu güzel sihir dünyası ile lezzetli bir sihirbaz hikayesi sunan Harry Potter ve Felsefe Taşı Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık yapımıdır. Serinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı çekimleri için harcanan toplam bütçe 125 milyon amerikan dolarını (USD) bulmuş olup, film gişede harcanan bu parayı fazlasıyla geri kazanmıştır. Öyle ki, serinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın gişe çıkış tarihi olan 4 Kasım 2001’den itibaren toplam hasılatı (sadece sinema filmleri gelirleri) 974,8 milyon amerikan doları (USD) tutarındadır.

Kitaptan uyarlanan muhteşem senaryo ile yaratılan harika kurgunun en önemli parçalarından bir tanesi de filmin efsanevi hale gelen müzikleridir. Harry Potter ve Felsefe Taşı filminin müzik kısmı ise modern çağın en ünlü senfonik bestecilerinden olan ve Beş Akademi Ödüllü Amerika’lı besteci John Towner Williams tarafından yönetilmiş ve filmde kullanılan tüm müzikler  Williams tarafından bestelenmiştir.

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nı, efsane yapan etkenlerden birisi de başrollerini küçük ve yetenekli yıldızların yürütmesidir. Özellikle Harry Potter karakterini canlandıran Daniel Radcliffe, Ron Weasley karakterini canlandıran Rupert Grint ve Hermione Granger karakterini canlandıran Emma Watson sadece serinin ilk filminin değil tüm serinin, efsane ve vazgeçilmez olmasını sağlayan performans göstermişler ve şu anda günümüzün popüler ve yıldız oyuncuları arasına girmişlerdir. Bu genç oyunlara ek olarak Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın oyuncu kadrosu Richard Harris, Maggie Smith, Robbie Coltrane, John Hurt, Richard Bremmer gibi geçmişi ve başarıları hiç de küçümsenemeyecek sanatçı ve yıldızlardan oluşmaktadır.

Chris Columbus yönetmenliğindeki serinin ilk filmi olan Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın toplamda 3 Oscar ödülü adaylığı, 8 adet de Bafta ödülü adaylığı bulunmaktadır. Toplamda 63 adaylıktan 17 ödüle sahip serinin ilk filmi için IMDB üzerinde yapılan puanlamada 7.6 gibi güzel bir puan almayı başarabilen Harry Potter ve Felsefe Taşı günümüzün sevilen serileri arasında yer almaktadır.

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nı konusu ise genel olarak küçük ve ünlü büyücü olan Harry Potter’ın hayatını konu alsa da, bu seri özel olarak Harry Potter’ın ailesinin öldürülmesi, Harry Potter’ın yetim kalarak kuzeni ile yaşaması, Hogwarts Cadıcılık ve Büyücülük Okulu’ndaki Lord Voldemort ile olan ilk macerası ve en iyi arkadaşları olacak olan Ron ve Hermione ile tanışmasını konu alıyor.

 Harry Potter’ın sihirli dünyasının ötesinde ailenizle ve özellikle çocuklarınızla izleyebileceğiniz aksiyon, macera ve muhteşem efektlerle dolu bu sihirbazlık hikayesini anlatan Harry Potter ve Felsefe Taşı’nı fırsat kaybetmeden izlemenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Filminden Kareler

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz 4K İndir

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz 4K İndir

Harry Potter ve Felsefe Taşı Sansürsüz 4K İndir

İndirme linkleri

» Toplam Boyut: 15.22 GB «


Yukarıdaki linkleri kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Turbobitten premium alarak tüm dosyaları hızlı indirebilirsiniz.
Etiketler


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.