Anasayfa > Dram > Sinema Bir Mucizedir Sansürsüz Full İndir

Sinema Bir Mucizedir Sansürsüz Full İndir

Filmin İsmi: Sinema Bir Mucizedir

Filmin Türü: Dram

Filmin Yılı: 2005 – Türkiye

IMDB: 5.3

Filmin Yönetmeni: Memduh Ün, Tunç Başaran

Filmin Oyuncuları: Fatma Girik, Gülsen Tuncer, Kadir İnanır, Memduh Ün, Nazan Ayas

Filmin Süresi: 103 Dakika

Sinema Bir Mucizedir Fragman İzle

Sinema Bir Mucizedir Özet ve Detaylar

Türkiye’de büyük dönüşümler her 10 yılda bir gerçekleştirilirken 1950’lerin Türkiye’sinde her kesim bu olağanüstü değişikliklerden payını almaktadır. Artık tek parti dönemi sona ermiş iktidarı Demokrat Parti devralmıştır. Sosyal hayatın hızla farklı rüzgarlara savrulduğu bu dönemlerde değişenler ve bunların tam ortasında Anadolu’da kendi yağları ile kavrulan, sade yaşamları ile günlerini geçiren Antep halkı da yer almaktadır. Antepliler’in sakin hayatlarına renk katan tek şey, büyülü perde sinemadır. En keyifli zamanlarını sinemanın ışıltılı dünyasında geçiren Antepliler, dertleri, tasaları birkaç saatliğine de olsa gerçek dünyada bırakırlar. Kentin en büyük sinemasının sahibi Nakip Ali, ellili yaşlarında, bir İstiklal Savaşı gazisidir. Ne zaman parlayacağı belli olmayan bu adam, her şeye rağmen, neşeli gözükmeye çalışır. İnsanlar onun bu gel-gitli haline alışmıştır. Nakip Ali en yakın arkadaşının vasiyeti üzerine onun oğluna bakmaktadır. 11 Yaşındaki Ümit’in en sevdiği şey, tabii ki, sinemadır. Büyüyünce de tıpkı Nakip Ali gibi bir sinemacı olmayı şimdiden kafasına koymuştur. Mutlu mesut giden günleri, gelen misafirlerle değişecek ve sinemalarının perdesi ilginç oyunlara ev sahipliği yapacaktır. Türk Sineması’nın ustalarından Memduh Ün’ün rahatsızlanıp çekimlerini yarım bırakmak zorunda kaldığı filmi Tunç Başaran tamamladı. Filmde Kadir İnanır’dan Fatma Girik’e Yeşilçamın ünlü simaları rol alıyor.

Sinema Bir Mucizedir filmi, 2005 yılında gösterime giren, Dram türünde güzel bir filmdir. Sinema Bir Mucizedir filmi hakkında kısaca bilgi verecek olursak. Türkiye’nin çok partili hayata geçtiği 1950’li yıllarda Gaziantep’te bir sinema salonu işleten Ali Naki hayatı ve bakmak zorunda olduğu arkadaşının 11 yaşındaki çocuğunun en sevdiği sinemadır. O günlerde ilginç ve güzel isimler sinema salonunu ziyaret etmişlerdir. Filmde bir çok ünlü oyuncu yer almıştır.

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Sinema Bir Mucizedir Filminden Kareler

Sinema Bir Mucizedir Sansürsüz Full İndir

Sinema Bir Mucizedir Sansürsüz Full İndir

Sinema Bir Mucizedir Sansürsüz Full İndir

İndirme linkleri

» Toplam Boyut: 2.11 GB «


Yukarıdaki linkleri kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


Turbobitten premium alarak tüm dosyaları hızlı indirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.