Anasayfa > Dram > Yeraltı Sansürsüz Full İndir

Yeraltı Sansürsüz Full İndir

Filmin İsmi: Yeraltı

Filmin Türü: Dram

Filmin Yılı: 2012 – Türkiye

IMDB: 7.2

Filmin Yönetmeni: Zeki Demirkubuz

Filmin Oyuncuları: Engin Günaydın, Nergis Öztürk, Serhat Tutumluer, Nihal Yalçın, Murat Cemcir, Feridun Koç, Serkan Keskin, Sarp Apak

Filmin Süresi: 107 Dakika

Yeraltı Fragman İzle

Yeraltı Özet ve Detaylar

Türk sinema tarihinin en değerli isimlerinden biri olarak gösterilen Zeki Demirkubuz tarafından 2012 yılında izleyiciyle buluşan ve birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görülen Yeraltı, Dostoyevski’nin Yeraltından Notlar adlı romanından yararlanılarak yaratılan bir kurgu ile hazırlanmış baş rolünde Engin Günaydın’ın yer aldığı toplamda 1 saat 47 dakikalık dram kategorisinde bir baş yapıt olmaya aday film olarak gösterilebilecektir.

Yönetmen koltuğunda Zeki Demirkubuz’un oturduğu Yeraltı, 12 Ocak 2012 yılında ülkemizde sinemalarda yerini almış dram ve psikoloji alanındaki en iyi filmlerden biri olarak göze çarpmaktadır. Filmin geneline bakıldığında aslında ünlü rus roman ve hikaye yazarı Dostoyevski’nin Yer Altından Notlar kitabından uyarlama olduğu anlaşılan filmin senaryo metni ve hikayesi de filmin yönetmenliğini üstlenen Zeki Demirkubuz tarafından yapılmış ve hazırlanmıştır. Filmin bu denli kaliteli olmasının bir diğer sebebi de, yapıttaki görüntü kalitesi ve sanat açısından filmin izleyiciye kattığı artılardır. Öyle ki, Yeraltından Notlar’ın görüntü yönetmenliği Türksoy Gölebeyi tarafından yapılırken sanat yönetmenliği koltuğunda ise Nihan Güneş oturmaktadır. Filmin dağıtıcılığını Tiglon film şirketi üstlenmiştir.

Engin Günaydın, Nergis Öztürk, Serhat Tutumluer, Nihal Yalçın, Murat Cemcir, Feridun Koç, Serkan Keskin, Sarp Apak gibi çok ünlü ve başarılı birçok sanatçıdan oluşan oyuncu kadrosu ile kalitesine kalite katan Yeraltı, uluslarası film ve dizi değerlendirme ve arşiv otoritesi olarak kabul edilen IMDB üzerinde kullanıcılar tarafından yapılan değerlendirme sonucunda 10 puan üzerinden 7.2 almayı başarmıştır.

Yeraltı filminin konusu ise genel olarak aynı Fyodor Dosttoevsky’in romanındaki gibi bir kişinin anlatımı üzerinden yapılmaktadır. Filmin başrolünde olan Muharrem isimli karakter, arkadaşlarının kendinden ne kadar nefret ettiğini çok iyi bilmekte ve aynı zamanda kendisi de onlardan nefret etmektedir. Esas olay örgüsünün bu yemek ile başladığı Yeraltı filmi, İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Yönetmeni”, “En İyi Sinematografi”, “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini almış Dubai Film Festivali’nde ise “En İyi Film” ve “En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini alarak sadece izleyicisi nezdinde değil aslında sinema eleştirmenleri ve ciddi, objektif otoriteler nezdinde de ne kadar kaliteli bir yapım olduğunu kanıtlamıştır.

Ayrıca sitemizden diğer bölümlerdeki filmlerden hoşunuza gidenleri indirip, Türkçe Dublaj, 1080p, 4K kalitesinde full ve Sansürsüz olarak izleyebilirsiniz.

Yeraltı Filminden Kareler

Yeraltı Sansürsüz Full İndir

Yeraltı Sansürsüz Full İndir

Yeraltı Sansürsüz Full İndir

İndirme linkleri

» Toplam Boyut: 691 MB «


Yukarıdaki linkleri kullanarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Filmin Şifresi: indirbakalim.com


Turbobitten premium alarak tüm dosyaları hızlı indirebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.